Menu
Sepetim

Accucutter Metal Kesim Giyotini

Accucutter Metal Kesim Giyotini

Evo 2001 metal kesim giyotini Amerika’da üretilen, üstün özellikleri ile reklam endüstrisi kullanıcıları arasında en fazla tercih edilen masaüstü metal giyotinidir.

2006 yılından beri üreticisi olan Accucutter® firması tarafından sürekli geliştirilerek tamamen yeniden tasarlanmıştır. Tasarım çalışmasının sonucu olarak Evo 2001 daha hafif, daha kompakt, daha dayanıklı ve kullanımı daha kolay bir masaüstü metal giyotinine dönüştürüldü. 

İşte 2001EVO'yu benzersiz kılan özelliklerden sadece birkaçı;

Bronz Burçlar

     Destek noktalarını güçlendirmek ve makaranın kullanım ömrünü uzatmak için beş adet yağ emdirilmiş bronz burç eklenmiştir. Burçlar baskıyı alır ve makaranın parçalarını korur.

Daha hafif ve daha kompakt

     2001EVO 30,5cm lik bir giyotin olmakla beraber yeniden tasarlamanın bir sonucu olarak, ağırlık 5 kilo azaltılmış ve toplam yükseklik ve uzunluk 5cm azaltılmıştır.

Geliştirilmiş Kenar Ayar Çubuğu

Accucutter®’ın yeni kenar kesim ölçeği sıkıldığında çubuğu sabitler. Hiçbir iz bırakmaz ve göstergesi kademesiz olarak ayarlanabilir. Kenar kesim ölçeği giyotinin sağ tarafına takılır ve son derece kullanışlıdır.

Daha Az Güçle Kesim İmkanı

     2001'in çalışma geometrisi değiştirildi ve kaldıraç oranını artırmak için bronz burçlar eklendi. Sonuç, giyotini çalıştırmak için gereken eforda % 35 azalmadır. Gelişme, kesilen malzemeye bakılmaksızın fark edilir ve pirinç ve pirinç alaşımlı çelik gibi sert malzemeleri keserken özellikle çarpıcıdır.

“Bıçak Sabitleyici” ®

    Pirinç alaşımlı çelik gibi daha sert malzemelerin tıraşlanabilmesi veya düzeltilebilmesi için bir bıçak dengeleyici veya destek geliştirildi ve üst bıçak tutucusuna eklendi.

Kesim Cetveli

     Kesim alanı kenarında kesim yaptığınız metali ölçeklendirebilmeniz için cetvel olarak biçimlendirilmiş ince, sabit bir metal parçasıdır. Accucutter®'ın cetveli sağlam bir çelik parçasından üretilmiştir. Cetvelin düz ve doğru olduğundan emin olmak için, son olarak ön kenarın hassas bir şekilde taşlanmasıyla imalatında altı adım vardır. Kalınlığı nedeniyle çok kararlıdır ve malzemenin kenarının cetvelin altına kaymasına izin verecek şekilde yapılandırılmıştır.

Kavisli Kesim Bıçakları

     Kavisli Kesim Bıçak tipi kesim için önemli bir performans artışı sunar. Zarif kıvrımlı yeni bıçak eski stilde düz kenarlı bıçağın yerini almıştır. Yeni bıçak, kesme işleminin kalitesini ve 2001 Giyotinin kullanım kolaylığını arttırır. Kavisli Güç Bıçakları Accucutter® tarafından geliştirilmiştir ve metal veya plastik kesimi için kullanılabilir. Bunlar 2001 Giyotinde standarttır ve yedek bıçak olarak da temin edilebilir. Alt bıçak değişmeden kalır.

Kullanım kılavuzu

     Her 2001EVO'da kapsamlı bir Kullanıcı El Kitabı bulunur. El kitabı, 2001EVO'nun kurulması ve doğru kullanımı, bıçakların takılması ve ayarlanması ve uygun bakım ve güvenlik prosedürleri ile ilgili bilgi ve talimatlar sunar.

Yorum Yap